Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Podlahové vytápění s nízkou stavební výškou Uponor

Uponor –  systém teplovodního podlahového vytápění určený nejen pro renovace

Hlavní přednosti systému Uponor  jsou nízká stavební výška a minimální doba natápění. Právě díky nízké stavební výšce (15 mm -30mm včetně potěru) se tento systém využívá zejména pro renovace, kdy se komponenty pokládají přímo na stávající podklad.

Tím může být téměř cokoli, např. potěr, dlažba, dřevěný podklad, betonová podlaha nebo sádro-vláknité desky.

Základním prvkem systému je fóliový prvek – stabilní a nízký nosič topných trubek, který umožňuje pokládku v roztečích po 50 mm v podélném směru a po 70 mm v diagonálním směru bez nutnosti další fixace potrubí. Nopy jsou opatřeny zámky, které bezpečně uchytí potrubí. Fóliový prvek je po celé ploše děrovaný. To napomáhá dokonalému spojení potěru se stávajícím podkladem. Po dvou stranách prvku jsou malé nopy, do kterých se přikládají další fólie.

Další důležitou součástí systému je potrubí rozměru 9,9×1,1 mm. Potrubí je vyrobeno ze síťovaného vysokohustotního polyetylenu .  Uponor má díky tomu jedinečnou pružnost.

Přednostmi Uponor  potrubí jsou – odolnost vůči nízkým i vysokým teplotám  , velmi vysoká odolnost vůči prasklinám, odolnost vůči nárazům a tepelná tvarová paměť.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.